בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לנזקים שאנו גורמים לסביבה באמצעות פליטת מזהמים מכלי רכב. כחלק מהניסיון העולמי לעבור לרכבים ירוקים יותר, אשר פליטת המזהמים שלהם פחותה יחסית לרכבים המונעים באמצעות דלק, הולכים ומופיעים רכבים מסוגים שונים הנעזרים באנרגיות ידידותיות יותר.

אחד מסוגי הרכבים הפופולריים יותר בתחום הרכבים הירוקים הוא רכב חשמלי – רכב הכולל מנוע חשמלי אשר נטען על ידי חיבור לחשמל כאשר אינו נוסע, ומשתמש בכוח החשמל לנסיעה. חשוב לציין כי רכב זה אינו רכב ירוק טהור, שכן לצורך יצור חשמל עדיין נעזרים במרבית מדינות העולם בתחנות חשמל הפועלות על דלקים שונים ולכן, באופן עקיף, גם שימוש ברכב חשמלי מזיק לסביבה בצורה כזו או אחרת.

למרות זאת, רכב חשמלי נחשב לידידותי יותר לסביבה, שקט יותר וחסכוני יותר וניתן לראות בשנים האחרונות יותר ויותר דגמים של רכב זה המוצעים למכירה לציבור הרחב.

באופן עקרוני, ישנם שני סוגים עיקריים של רכבים חשמליים – רכבים חשמליים המונעים באמצעות מנוע חשמלי בלבד ורכבים חשמליים המשלבים מנוע בנזין ומנוע חשמלי.

הסוג הראשון מחייב טעינה, וכמובן שניתן לנסוע בו כל עוד הסוללה מלאה; אולם הסוג השני אמין יותר, מאחר ואחד מתפקידיו של מנוע הבנזין הוא לטעון את המנוע החשמלי במהלך הנסיעה.

רכבים משולבים הם הפופולאריים יותר, הן מאחר והם אמינים יותר והן מאחר ונוכחותו של מנוע הבנזין מבטלת חלק ניכר מחסרונותיו של מנוע חשמלי.

לחצו כאן למידע אודות ליסינג ללא מקדמה >>

אז מהם היתרונות של רכב חשמלי?

ראשית, זהו רכב ירוק יותר וידידותי יותר לסביבה. שנית, רכב חשמלי הוא רכב חסכוני יותר, מאחר והוא צורך כמות פחותה של דלק, אם בכלל, ועלות הטענתו נמוכה משמעותית מעלויות הדלק.

מחירי הדלק עתידים, כפי הנראה, להמשיך ולעלות בשנים הקרובות ומאגרי הנפט בעולם הולכים ומצטמצמים – רכישת רכב חשמלי היא משתלמת לטווח הארוך, גם אם כרגע היא תעלה לכם מעט יותר.

החיסרון העיקרי של רכב חשמלי הוא שמאחר ורכבים חשמליים עדיין אינם נפוצים יתר על המידה בישראל, עדיין אין מספיק תחנות הטענה ואינכם יכולים להטעין אותו בבית ובעבודה מדי יום. עם התרבותן של תחנות ההטענה סביר כי רכב חשמלי יהפוך למוצר נפוץ יותר.

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי